Práve počas pandémie koronavírusu je naša záhrada a terasa našim útočiskom. Ponúka možnosť byť na čerstvom vzduchu a zároveň neohrozovať zdravie svojich najbližších. Keďže sa nám apríl blíži ku koncu, práve v tomto období je ideálny čas na modernizáciu záhrady.

Nová modernejšia zámková dlažba

Popraskaná dlažba zrovna nepridáva na kráse záhrady. Ak máte už pomerne dosť znehodnotenú dlažbu na záhrade, modernizujte záhradu práve s pomocou modernejšej zámkovej dlažby. Nová modernejšia zámková dlažba v neutrálnom prevedení (hnedá, béžová, sivá) pristane ku všetkým farebným fasádam rodinných domov.

Pri výbere zámkovej dlažby okrem farebného prevedenia a rozmerov je potrebné zohľadniť aj odolnosť voči nárazu, či odolnosť voči teplotným zmenám.

Živý plot z fotínií

Máte na záhrade záhradnú hojdačku? Skúste si miesto, kde máte záhradnú hojdačku, oddeliť živým plotom. Najčastejšie sa máme možnosť stretnúť so živým plotom z brečtanu. Ten však potrebuje pevnú konštrukciu narozdiel od fotínie (červienky). Za veľmi krátku dobu vám živý plot porastie do požadovanej výšky, ktorú samozrejme budete musieť korigovať strihaním.

Živý plot z fotínií je nenáročný. Fotínie veľmi rýchlo rastú, čo je ich veľká výhoda.

Aby ste sa vyhli častému čisteniu pôdy od buriny pod fotíniami, pod fotínie dávajte kvalitnú mulčovaciu kôru. Tú odporúčame použiť aj na zvyšok okrasnej záhrady, ktorú máte oddelenú záhradnými obrubníkmi.

Priestor pod záhradnou hojdačkou ale majte spevnený, aby sa hojdačka neprebárala do pôdy a vy ste si tak nezničili trávnik. Pozrite si v stavebninách vhodnú dlažbu.

Drevené vyvýšené záhony

Modernizovať svoju záhradu môžete aj s pomocou vyvýšených záhonov. Veľmi pekne vám na záhrade ukážu drevené obdĺžnikové vyvýšené záhony, ktoré poskytnú dosť priestoru na zasadenie rastlín, zeleniny, byliniek, či napríklad okrasných kvetov.

Odporúčame uprednostňovať kvalitné vyvýšené záhony z borovicového dreva, ktoré sú odolné voči hnilobe.

Tieto drevené záhony umiestňujte pozdĺž chodníka smerujúceho k vchodovým dverám, či napríklad ku terase. Pri terase oceníte záhony, v ktorých budete mať zasadené bylinky a zeleninu.

Ak ale plánujete do záhonov sadiť okrasné kvety, umiestňujte ich k chodníku.

Zdroj obrázka:
Veja / Shutterstock.com

Zobrazenia: 136

© 2021  

Vytvorilo stavebnictvo.sk | partner : stavebnikomunita.cz |

  Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby