Keď počujete slovo nábytok z masívu, jedná sa o nábytok vyrobený z pravého dreva - bukového, dubového, smrekového, borovicového a podobne, niektoré kúsky sú vyrobené aj z exotického dreva ako je eben, mahagón a iné. Nábytok z masívu sa pýši dlhou životnosťou, ale aj vyššiu obstarávaciu cenou. Preto má množstvo priaznivcov i odporcov. Že drevo je skrátka drevo spoznáte hneď ako si nábytok prinesiete domov. Holt niekto v prírode objíma stromy a niekto si prírodu zaobstará priamo do obývacej izby. A áno aj skriňu a komodu možno objať. Potreba kontaktu s drevom sa však prejaví inak - neustálym otváraním a zatváraním dvierok, šuplíkov a podobne.

Masív patrí k obľúbeným materiálom nielen u užívateľov, ale aj u výrobcov, ktorých práca s masívom baví oveľa viac než práca s inými materiálmi. My sme pre vás pripravili 6 + 1 dôvodov, prečo si kúpiť nábytok z masívu.

Dlhá životnosť nábytku z masívu

Dlhá životnosť je jednou z vynikajúcich vlastností masívneho dreva. Niekoho môže zaskočiť podstatne vyššia obstarávacia cena než je tomu pri nábytku z drevotriesky. Ale práve dlhá životnosť vyššiu obstarávaciu cenu pekne vyrovná. Vziať do úvahy musíme fakt, že si nábytok z masívu kupujeme na niekoľko desiatok rokov, ak nie na celý život. Za tú dobu by ste si možno kúpili už druhý set nábytku z lacnejšieho materialu. Nie je výnimkou, že nábytok z masívu sa dedí po generácie, čím je starší, tým je oveľa kúzelnejšie lebo v sebe uchováva tajomstvo jeho užívateľov.

Pekný pevný vzhľad

Nábytok z masívu sa pýši aj pekným vzhľadom. Pôsobí pevne a stabilne a bez problému vyplní a zútulnia pôvodne prázdny priestor. Nábytok z masívu je voľným okom rozoznateľný od niektorých nie príliš vydarených kusov nábytku z lacnejšieho materiálu.

Možnosť opravy

Keď sa pokazí nábytok z lamina zvyčajne to znamená, že sa na ono poškodenie musíte pozerať do doby, než si zaobstaráte nábytok nový. Pri nábytku z masívu je to však inak. Drobné poškodenia možno pekne opraviť obrúsením a použitím opravných lakov. Nábytok je zase ako nový.

Možnosť opakovaného sťahovania

Aj majitelia, ktorí sú zvyknutí neustále meniť vzhľad interiéru si nájdu výhody na nábytku z masívu. Jednou z nich je možnosť opakovaného sťahovanie. Ako už sme hovorili, nábytok z masívu je stabilný a odolný, neustále presúvanie sem a tam ho tak nijako neohrozí. Stále dookola tak môžete skúšať ako to komode z masívu pristane v rohu, pri okne, pri dverách alebo úplne v inej miestnosti.

Vôňa

Keď si do miestnosti prinesiete nábytok z masívu, rozprestrie sa vám po izbe neodolateľná vôňa dreva a živice, ktorá potrvá. Malý kúsok prírody si tak môžete priniesť až do obývacej izby. Navyše sa nábytok z masívu neustále mení a vyfarbuje sa. V dome či byte tak budete mať živý kúsok nábytku.

Zdravotná nezávadnosť

Zdravotná nezávadnosť je pri nábytku z masívu predností. Nábytok z masívu neuvoľňuje žiadne rakovinotvorné látky z lepidiel, ktoré sú obvykle používané pri výrobe nábytku z drevotriesky. Nábytok z masívu je tak výhodný pre alergikov, astmatikov a vôbec všetkých tých, ktorí si potrpia na zdravotnú nezávadnosť interiéru.

Zobrazenia: 49

Sponzorovaný odkaz

Sponzorovaný odkaz

Udalosti

Sponzorský odkaz:

svetlotechnika - vypracujeme svetlotechnický posudok pre Váš projekt. 

Energetické projektové hodnotenie budov a teplotechnické posudky.

© 2021  

Vytvorilo stavebnictvo.sk | partner : stavebnikomunita.cz |

  Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby