Ak ste niekedy hľadali moderné vonkajšie tienenie pre váš dom, pergolu či altánok, určite ste narazili aj na tzv. screenové rolety. Tento typ tienenia má veľa výhod. Šetrí peniaze za energie a okná aj počas nepriazne počasia zostanú stále čisté. Vďaka minimalistickému dizajnu sa hodí na akúkoľvek budovu, či už sa jedná o historickú pamiatku, alebo stavbu moderného typu. Aké sú najväčšie výhody vonkajších screenových roliet?

Obrázok: Screenové rolety Universal od spoločnosti Sun System. Zdroj: Sunsystem.sk

Čo sú screenové rolety?

Ide o látkové vonkajšie rolety vyrobené zo špeciálneho materiálu, ktorý výborne odoláva vplyvom počasia. Ich farba nevybledne ani pri pôsobení slnečných lúčov, nepotrhá ich silný vietor a sú takmer bezúdržbové. Skladajú sa z kastlíku, vodiacej a spodnej lišty. Tienenie sa ovláda buď ručne, alebo použitím diaľkového ovládača či vypínača na stene.

V kastlíku je na hriadeli zrolovaná špeciálna odolná tkanina, ktorú pomocou kľuky alebo spomínaného ovládača vysúvate smerom dolu alebo nahor.  

V čom sú tieto rolety výnimočné?

Tkanina, z ktorej sú rolety vyrobené, je priehľadná len z vnútornej strany. Zabraňuje tak pohľadu zvedavých okoloidúcich do interiéru budovy či pergoly. Váš výhľad smerom von zostáva nezmenený.

Rolety zabezpečujú optimálnu ochranu pred slnečným žiarením a v letnom období zabraňujú prieniku tepla do interiéru. Tým ušetríte financie za klimatizáciu či ventiláciu.

Narozdiel od žalúzií, na ktorých sa usádza prach a nečistoty, sú screenové rolety takmer bezúdržbové. Majú minimalistický vzhľad, a tak svoje využitie nájdu na akomkoľvek type budovy. Screenové rolety môžete inštalovať nielen v exteriéry, ale aj do interiéru. Ich konštrukcia nezaberie veľa miesta, preto ide o vďačné riešenie, ktoré výborne plní svoj účel.

Hľadáte tienenie na malé okná alebo na celú presklenú fasádu? Dnešní výrobcovia dokážu vyrobiť rolety presne podľa vašich požiadaviek. Ďalšou výhodou screenových roliet je možnosť výberu z nespočetných farebných variantov.

Obrázok: Screenové rolety Zipscreen od Sun System, ktoré vám zabezpečia dostatok svetla v interiéri. Zdroj: Sunsystem.sk

Screenové rolety na pergolu, balkón či terasu

Screenové rolety je možné inštalovať aj na zimnú terasu, balkón či pergolu. Pred dažďom, priamym slnkom či vetrom ochránia nielen vás, ale aj váš vonkajší nábytok.

Špeciálna tkanina dobre prepúšťa vzduch, takže sa nemusíte obávať dusného prostredia. Bez problémov si vychutnáte oddych pri dobrej knižke na čerstvom vzduchu a v súkromí. Zároveň budete mať dostatok svetla pre akúkoľvek činnosť.

Obrázok: Príjemné posedenie na balkóne s roletami Cablescreen. Zdroj: Sunsystem.sk

Kvalitný dodávateľ pomôže aj s inštaláciou

Uprednostnite overených výrobcov, ktorí vám garnatujú nielen kvalitu svojich produktov, ale aj služby navyše. Spoločnosť Sun System ponúka záruku až 5 rokov, poradenstvo ohľadne správneho výberu tienenia a návrh riešenia priamo pre vaše potreby. Ich tím profesionálov vám tienenie dovezie až domov a odborne nainštaluje.

Ak hľadáte kvalitné vonkajšie tienenie, pozrite sa na najpredávanejšie screenové rolety od Sun System. Nájdete tu rôzne typy tienení ako na kancelárske budovy, tak aj rodinné domy, balkóny či pergoly.

Zobrazenia: 17

© 2023  

Vytvorilo stavebnictvo.sk | partner : stavebnikomunita.cz |

  Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby