V 11. ročníku Brick Award až 15 projektov slovenských architektov

Spoločnosť Wienerberger AG s potešením oznamuje, že do súťaže  Brick Award sa prihlásilo 743 diel z 54 krajín a šiestich kontinentov. Veľký záujem zo strany architektov je dôkazom popularity tejto ceny a jej medzinárodnej relevancie. Už 11 rokov udeľuje Wienerberger toto ocenenie najvýznamnejším projektom inovatívnej tehlovej architektúry z celého sveta. O ocenenie sa tentokrát uchádza 15 projektov zo Slovenska.

„Cena Brick Award upriamuje pozornosť na modernú a udržateľnú tehlovú architektúru a dáva architektom z celého sveta príležitosť predstaviť svoju prácu a ukázať svoje tvorivé schopnosti. Porota neposudzuje, či bol projekt postavený s produktami Wienerberger. Hlavnými kritériami hodnotenia sú inovatívny dizajn, architektonický koncept, estetika, udržateľnosť, klimatická odolnosť či energetická účinnosť. Veľmi sa tešíme z popularity a veľkého záujmu o túto súťaž," hovorí Heimo Scheuch, generálny riaditeľ spoločnosti Wienerberger AG.

Najviac prihlášok v kategórii Feeling at home

Architekti mohli svoje projekty prihlásiť do jednej z piatich kategórií, ktoré sa menia v závislosti na trendoch a aktuálnych témach. Nezávislá medzinárodná porota vyberie víťazov v jednotlivých kategóriách vrátane jedného celkového víťaza Grand Prize. Najvyšší počet prihlášok je v kategórii Feeling at home (28 %), tesne za ňou nasleduje druhá najpočetnejšia kategória Living together s 27 % a tretia je kategória Sharing public spaces s 25 % prihlásených projektov. Nasledujú kategórie Working together a Building outside the box.

Porota vyberie 50 nominácií

Zo všetkých prihlášok porota medzinárodne uznávaných architektov, kritikov architektúry, developerov a novinárov vyberie 50 najzaujímavejších projektov. Kritériami hodnotenia sú inovatívny dizajn, architektonický koncept, udržateľnosť a vynaliezavé a inovatívne použitie tehál. Mená víťazov budú odhalené na slávnostnej ceremónii vo Viedni na jar 2024. Všetky nominované i víťazné projekty budú prezentované v knižnej publikácii „BRICK 24“, ktorú zostavia špičkoví experti z oblasti architektúry. 

Viac informácií o Brick Award nájdete na https://www.brickaward.com/ alebo na www.wienerberger.sk.

Zobrazenia: 29

© 2024  

Vytvorilo stavebnictvo.sk | partner : stavebnikomunita.cz |

  Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby