Doprajte si pohodlie počas spánku. Vysoké americké postele sú navrhnuté tak, aby ste si mohli vychutnať luxusný spánok a maximálne zregenerovať svoje telo. Vďaka svojej konštrukcii uľahčujú líhanie a následné vstávanie a vyzerajú mimoriadne elegantne. Medzi známych výrobcov špičkových amerických postelí sa radia značky Ferreti, Materasso a Le Chomat.

História a vývoj luxusných amerických postelí

Ako už názov napovedá, americké postele pochádzajú zo Spojených štátov amerických. Práve tu bola v 19. storočí prvýkrát vyrobená kontinentálna posteľ. Zo Severnej Ameriky sa tento kus nábytku postupne rozšíril najprv do anglicky hovoriacich krajín. U nás sa tieto postele objavili len relatívne nedávno, ale čoskoro si získali veľkú popularitu.

Napríklad postele Ferreti alebo Le Chomat sa často stávajú súčasťou luxusných interiérov, v ktorých sa kladie dôraz na kvalitu použitých materiálov.

Vďaka výške amerických postelí nebudete toľko zaťažovať svoje kĺby. Zdroj: Ferreti.eu

Charakteristika kontinentálnych postelí

Americké postele (inými slovami kontinentálne alebo boxspringové postele) sa od klasických líšia v niekoľkých ohľadoch. Najdôležitejším rozdielom je samotný dizajn, resp. konštrukcia. Pozrime sa bližšie na to, z čoho sa americká posteľ skladá.

Pomyselným základom americkej postele je masívna drevená konštrukcia, ktorá zabezpečuje stabilitu, pevnosť a odolnosť postele. Ďalšou vrstvou sú bonellové pružiny umiestnené v konštrukcii, ktoré sú prepojené prídavnými špirálami. Vďaka týmto pružinám získava posteľ svoju pružnosť a zároveň priedušnosť.

Ďalšou zložkou je hlavný matrac, ktorý môže byť buď taštičkový, penový alebo prírodný. Poslednou časťou postele je topper (alebo vrchný matrac), ktorý pomáha chrániť hlavný matrac a zvyšuje pohodlie počas spánku.

Samozrejme, aj pri kontinentálnych posteliach platí, že nie je posteľ ako posteľ. Pri výbere konkrétneho modelu sa preto oplatí zamerať na renomované značky, ktoré sú zárukou kvality. Napríklad už spomínané značky Ferreti a Materasso majú dlhoročné skúsenosti s výrobou postelí a ortopedických matracov. Samotná výroba prebieha ručne a kvalita spracovania a použitých materiálov patrí medzi hlavné piliere spoločnosti.

Výhody vysokej postele

Vyššia výška matraca (alebo postele) prirodzene znamená vyšší komfort pri líhaní a vstávaní. Vďaka tomu je obľúbenou voľbou pre starších ľudí, ktorí môžu trpieť bolesťami kĺbov. V amerických posteliach je plocha na spanie vo výške 60 až 70 cm nad zemou.

Vysoká manželská posteľ je zároveň znakom luxusu. Už na prvý pohľad pôsobí dizajnovým dojmom a ľahko sa stane neprehliadnuteľným prvkom v spálni. Ak spíte na vysokej posteli, ste tiež lepšie chránení pred prachom, ktorý sa môže víriť pri podlahe. Túto skutočnosť ocenia najmä alergici.

V neposlednom rade minimalizujete riziko prechladnutia alebo svalovej stuhnutosti v dôsledku prievanu, ktorý vzniká pri zemi. Vyššia posteľ, samozrejme, znamená aj vyšší tepelný komfort.

Vysoké americké postele podporia vaše pohodlie počas spánku. Zdroj: Ferreti.eu

Dizajn v hlavnej úlohe

Ako sme už naznačili, americkým posteliam je vlastný prepracovaný dizajn. Tieto postele pôsobia luxusným dojmom, ktorý v spálni skutočne vynikne.

Okrem toho pri vyššie uvedených značkách máte možnosť ovplyvniť aj to, ako bude posteľ vyzerať. Môžete si vybrať z rôznych materiálov a farieb čalúnenia, ako aj odtieň a tvar nôh. Ústredným prvkom kontinentálnej postele je zvyčajne jej výrazné čelo. Vyberať si môžete z rôznych štýlov prešívania a v prípade potreby výsledok ozdobiť ďalšími prvkami (napr. gombíkmi alebo kamienkami).

Prispôsobiť si môžete aj rozmery kontinentálnej postele

Keď už hovoríme o personalizácii dizajnu, pri amerických posteliach môžete ovplyvniť aj ich veľkosť. Ľahko si tak môžete navrhnúť presne takú posteľ, ktorá sa hodí k usporiadaniu vašej spálne. Klasický rozmer americkej postele je 180x200 cm, ale môžete si nechať vyrobiť aj posteľ s rozmermi 120x200 alebo 200x200 cm, či dokonca predĺženú posteľ v prípade vyšších spáčov.

Záverom

Ako vidíte, americké postele majú mnoho praktických výhod. Okrem kvality spracovania a luxusného dizajnu ide predovšetkým o maximálne zdravý spánok. Takáto posteľ sa právom stane dominantou vašej spálne a vy si budete každý deň užívať maximálne pohodlie.

Zobrazenia: 17

© 2024  

Vytvorilo stavebnictvo.sk | partner : stavebnikomunita.cz |

  Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby