Key Communications - Články (299)

Čistíme fasádu a terasu. Ako správne vybrať vysokotlakový čistič

Aj keď sa nový dom pýši krásnou a čistou fasádou či terasou, nemožno zabrániť pôsobeniu okolitého prostredia. Časom sa ich pôvabný vzhľad stratí pod nánosom prachu a špiny. Môžu sa objaviť aj machy, plesne, lišajníky a ďalšie organické nečistoty. Pre ich odstránenie je dobrým riešením vysokotlakový čistič. Odborník z Hornbachu poradí s výberom i samotnou prevádzkou.

Vysokotlakové čističe

Tlakové umývače sa všeobecne používajú na…

Pokračovať

Pridané osobou Key Communications dňa Jún 10, 2021 o 15:00 — Žiadne komentáre

Otvorenie nového závodu na recykláciu odpadu z expandovaného polystyrénu z demolácií

V Holandsku sa 16. júna 2021 otvára nový recyklačný závod PolyStyreneLoop, v ktorom sa bude recyklovať stavebný odpad z expandovaného polystyrénu (EPS) z demolácií starších budov. Závod tak umožňuje dať polystyrénu nový život.

„Výstavba tohto závodu dokazuje, že EPS priemysel môže byť ekonomicky, sociálne a environmentálne prínosný a udržateľný. Ročne sa v PolyStyreneLoop môže recyklovať až 3 300 metrických ton EPS odpadu z demolácií,” vysvetľuje…

Pokračovať

Pridané osobou Key Communications dňa Jún 9, 2021 o 11:54 — Žiadne komentáre

Nová kolekcia roliet VELUX pre relax, hravý aj elegantný interiér

Nekonečné blankytné nebo, osviežujúca energia slnka, temná hĺbka oceánu aj pevná pôda pod nohami - to všetko namiešala príroda do sedemdesiatich odtieňov novej kolekcie vnútorného tienenia strešných okien VELUX. Kolekcia je jednoduchá a trendy, vhodná do tradičných i moderných interiérov, pokojových aj pulzujúcich zón.

Harmónia farieb inšpirovaných prírodou

Nové odtiene sú víziou renomovaného škandinávskeho inštitútu Pej Gruppen, ktorý…

Pokračovať

Pridané osobou Key Communications dňa Jún 8, 2021 o 20:12 — Žiadne komentáre

Letná architektonická výzva: navrhnite stavbu s modernou škridlou Tondach V11

Spoločnosť Wienerberger vyhlasuje letnú výzvu pre architektov, projektantov a študentov vysokých škôl. Tí môžu prihlasovať inšpiračné návrhy stavieb s použitím modernej pálenej krytiny Tondach V11 do konca augusta 2021. Najlepší návrh v každej kategórii bude ocenený finančnou odmenou vo výške 1000 €.

Úlohou architektov bude navrhnúť stavbu, na ktorej sa uplatní nový model pálenej škridly Tondach V11. „Škridla, ktorej originálny dizajn vznikal v špičkovom…

Pokračovať

Pridané osobou Key Communications dňa Jún 8, 2021 o 14:57 — Žiadne komentáre

3 povrchy. 2 línie. 1 majstrovské dielo.

Nový model pálenej škridly V11 v sebe snúbi dokonalé technické parametre dané 140 rokmi skúseností s výrobou pálených škridiel Tondach a originálny dizajn od špičkového dizajnového štúdia F. A. Porsche.

Tondach V11 je ozajstným svetovým unikátom. Skosenie povrchu do podoby písmena V nebolo doposiaľ pri strešných škridlách použité. Výrobok získal za svoj revolučný vzhľad viaceré prestížne ocenenia vrátane Red Dot Award 2020 v kategórii produktový dizajn. „V…

Pokračovať

Pridané osobou Key Communications dňa Jún 3, 2021 o 15:30 — Žiadne komentáre

3 povrchy. 2 línie. 1 majstrovské dielo.

Nový model pálenej škridly V11 v sebe snúbi dokonalé technické parametre dané 140 rokmi skúseností s výrobou pálených škridiel Tondach a originálny dizajn od špičkového dizajnového štúdia F. A. Porsche.

Tondach V11 je ozajstným svetovým unikátom. Skosenie povrchu do podoby písmena V nebolo doposiaľ pri strešných škridlách použité. Výrobok získal za svoj revolučný vzhľad viaceré prestížne ocenenia vrátane Red Dot Award 2020 v kategórii produktový dizajn. „V…

Pokračovať

Pridané osobou Key Communications dňa Jún 3, 2021 o 15:30 — Žiadne komentáre

Výrobca technológií pre domácnosti ohlásil nové investície

Skalický výrobca vykurovacích technológií Protherm Production realizoval a realizuje viaceré investičné projekty. Spoločnosť investovala počas minulého i tohto roka najmä do výroby, vývoja a infraštruktúry.

„V roku 2020 Protherm Production preinvestoval viac ako 5 miliónov eur. Tento rok sme rozbehli projekty v celkovom objeme 7 miliónov eur,“ upresnil Peter Kuba, riaditeľ spoločnosti. Závod pritom nedávno ohlásil aj nárast produkcie a sto…

Pokračovať

Pridané osobou Key Communications dňa Jún 1, 2021 o 13:15 — Žiadne komentáre

20 týždňov osláv s Mapei

Mapei, osvedčená značka stavebnej chémie, oslavuje 20 rokov na slovenskom trhu. Pre svojich fanúšikov si pripravila špeciálnu súťaž, v ktorej každý pondelok rozdáva výhry počas 20 týždňov. Všetci prihlásení účastníci hrajú aj o hodnotné vecné ceny v záverečnom žrebovaní.

Dvadsať rokov stavebnej chémie Mapei na Slovensku sa bude oslavovať poctivou prácou. Spoločnosť sa rozhodla podporiť všetkých, ktorí tento rok plánujú stavať alebo rekonštruovať a vyhlasuje…

Pokračovať

Pridané osobou Key Communications dňa Máj 31, 2021 o 10:59 — Žiadne komentáre

Kladieme vonkajšiu dlažbu v súlade s prírodou

Cestičky v tráve, medzi záhonmi alebo chodníky okolo domu – to všetko sú estetické a na prvý pohľad jednoduché úpravy, ale aby aj dobre fungovali (a to čo najdlhšie), vyžaduje si to precízne a perfektne naplánovanú realizáciu. Odborník z Hornbachu prináša tipy, ako správne položiť zámkovú aj vonkajšiu dlažbu.

Vďaka chodníčkom v záhrade možno predísť prípadnému poškodeniu trávnikových a záhonových plôch, navyše môžu perfektne dotvoriť vizuálny celok záhrady.…

Pokračovať

Pridané osobou Key Communications dňa Máj 31, 2021 o 10:55 — Žiadne komentáre

Tepelné čerpadlá budú dostupnejšie – vďaka novým dotáciám

V interiéri domu zabezpečia teplo, dostatok teplej vody i chladenie. Sú obľúbené najmä pre jednoduchú montáž, spoľahlivosť a nízke prevádzkové náklady. Reč je o tepelných čerpadlách typu vzduch/voda, ktoré sú v súčasnosti ešte dostupnejšie – vďaka novým dotáciám.

„Domácnosti nemusia čakať na štátne dotácie, značka Vaillant im poskytne dotáciu už teraz,“ potvrdila Mária Prachárová, marketingová manažérka spoločnosti Vaillant Group Slovakia. Značka…

Pokračovať

Pridané osobou Key Communications dňa Máj 27, 2021 o 13:14 — Žiadne komentáre

Oslávte biodiverzitu živou záhradou

V prirodzených ekosystémoch prekvitá život. Sú plné rastlín, živočíchov a organizmov. Rovnako by mala vyzerať aj každá záhrada. Odborník z Hornbachu radí, ako na vašej záhrade zachovať zdravú druhovú rozmanitosť.

Biodiverzita (živočíšna rozmanitosť) je mimoriadne dôležitá pre našu existenciu. Je kľúčová nielen pri výrobe potravín, ale aj liekov, stavebných materiálov či pohonných hmôt. Často však tieto dary prírody považujeme za samozrejmé. Aby sme si…

Pokračovať

Pridané osobou Key Communications dňa Máj 24, 2021 o 15:18 — Žiadne komentáre

Variácie rámov a okenných krídel pre každý architektonický štýl

Okná sú udržateľnými stavebnými súčasťami s dlhou životnosťou. Vždy sú prepojené s okolitou konštrukciou budovy a štýlom, v ktorom je stavba postavená – tradičnom, rustikálnom, modernom či mestskom. Ktorý okenný profil zvoliť, aby okná podtrhli vizuálnu podobu stavby?

 

Profily z PVC majú vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti a spĺňajú tak všetky požiadavky na energetickú účinnosť.  Sú odolné voči vonkajším a vnútorným vplyvom (voda, vlhkosť,…

Pokračovať

Pridané osobou Key Communications dňa Máj 21, 2021 o 14:02 — Žiadne komentáre

Príjemný chládok s vonkajším tienením VELUX

Strešné okná vedia skvele privádzať denné svetlo a dodávajú interiéru krásnu preslnenú atmosféru. V zime vďaka nim nie je potrebné cez deň používať umelé osvetlenie a solárne zisky navyše znižujú náklady na kúrenie. V lete je naopak dôležité myslieť na kvalitné tienenie, aby svetla a tepla zo slnka nebolo až príliš. Prehriatiu miestnosti najlepšie zabránia vonkajšie rolety a markízy.

Vonkajšie tienenie nechá horúčavu za oknom

Účinok…

Pokračovať

Pridané osobou Key Communications dňa Máj 21, 2021 o 13:55 — Žiadne komentáre

Požiadajte o dotáciu na zateplenie rodinného domu

Ak ste vlastníkom rodinného domu už viac ako 10 rokov a počas tohto obdobia ste ho zatepľovali alebo menili okná, prípadne sa na komplexnú rekonštrukciu práve chystáte, požiadajte o dotáciu. Dlho neotáľajte, pretože na to máte čas iba od 18. mája do 30. júna 2021. Príspevok na zateplenie domu vo výške až 8 800 eur dostane prvých 200 žiadateľov, ktorí splnia všetky podmienky. Investícia do zateplenia sa tak dá znížiť o nemalú čiastku.

Významnou…

Pokračovať

Pridané osobou Key Communications dňa Máj 17, 2021 o 12:23 — Žiadne komentáre

Ako zrekonštruovať podkrovie na obytné účely

Podkrovné priestory zvyčajne slúžia na skladovanie nepotrebných vecí a krabíc. Ak máte dlhodobejšie plány so strechou, prichádza čas zamyslieť sa nad tým, či spolu s výmenou krytiny neprišiel čas využiť podstrešný priestor na bývanie. Pred tým než sa pustíte do práce, prečítajte si rady od odborníka, na čo všetko sa treba pripraviť pri rekonštrukcii.

Zhodnotenie stavu podkrovia a povolenia

Nie každý priestor pod strechou je vhodný na…

Pokračovať

Pridané osobou Key Communications dňa Máj 14, 2021 o 17:19 — Žiadne komentáre

Mestské kúpalisko v Hriňovej postavil Metrostav

Dokončili nové mestské kúpalisko, ktoré poteší nielen pre obyvateľov mesta Hriňová. Do užívania ho koncom apríla odovzdali pracovníci divízie 8 spoločnosti Metrostav. Jeho kapacita je 636 ľudí a v prípade priaznivej epidemiologickej situácie sa pre verejnosť otvorí už v polovici júna.

„Prestavba letného kúpaliska dlhodobo patrila k hlavným požiadavkám obyvateľov mesta Hriňová, preto verím, že epidemiologická situácia umožní od 15.6. otváranie kúpalísk a po…

Pokračovať

Pridané osobou Key Communications dňa Máj 12, 2021 o 11:23 — Žiadne komentáre

Skalický závod vyrobí viac a prijme stovku nových ľudí

Od veľkých zamestnávateľov na Záhorí počuť dobré správy. Skalický výrobca vykurovacích zariadení hovorí o 15 % náraste výroby a má podobné vyhliadky aj na najbližšie obdobie. Odštartoval tiež nábor nových zamestnancov.

V závode Protherm Production za uplynulý rok vyrobili 706-tisíc zariadení pre vykurovanie a ohrev teplej vody. Ide o medziročný nárast o 92-tisíc produktov. „Aj napriek nepriaznivej situácii sa nám podarilo navýšiť produkciu. Najviac…

Pokračovať

Pridané osobou Key Communications dňa Máj 11, 2021 o 10:08 — Žiadne komentáre

Nekupujte, renovujte! Ako obnoviť drevený nábytok

Kvalita, svieži vzhľad, nadčasovosť a kresba aj štruktúra dreva sú jedny z mnohých predností, vďaka ktorým si ľudia kupujú záhradný nábytok práve z tohto materiálu. Nižšia odolnosť voči klimatickým vplyvom však spôsobí, že nábytok časom nevyzerá príliš dobre a je potrebné ho oživiť. Odborník z Hornbachu poradí, ako správne renovovať drevený záhradný nábytok a pripraviť ho tak na novú sezónu.

Na ošetrenie dreveného nábytku pomocou špeciálnych olejov či voskov…

Pokračovať

Pridané osobou Key Communications dňa Máj 10, 2021 o 17:08 — Žiadne komentáre

Postavte deťom domček na strome

V súčasnosti je väčšina detí doslova pripútaných k obrazovkám – či už od tabletov, telefónov alebo TV. Chuť hrať sa vonku a prežívať bláznivé dobrodružstvá sa z detstva takmer vytratili. Možno sa už dlhšiu dobu pohrávate s myšlienkou postaviť pre svoje ratolesti domček na strome. Či už máte jasnú predstavu alebo desiatky kreatívnych nápadov, odborník z Hornbachu radí, načo myslieť pri výstavbe domčeka na strome.

Zábava v záhrade nie je len pre…

Pokračovať

Pridané osobou Key Communications dňa Apríl 27, 2021 o 13:42 — Žiadne komentáre

3 tipy, ako vybrať vhodnú terasu

Terasa je miesto, kde si oddýchnete, posedíte s priateľmi alebo strávite spoločné chvíle s rodinou pri vonkajšom grile. Vzhľad terasových dosiek či dlažby však nie je to jediné, na čo je potrebné pri jej realizácii myslieť. Odborník z Hornbachu vás zoznámi s rôznymi možnosťami materiálov a poradí so správnym umiestnením i veľkosťou terasy.

Výber správnej terasy vyžaduje poctivú prípravu. Radi by ste si vychutnávali rannú kávu na slnečnej terase alebo skôr…

Pokračovať

Pridané osobou Key Communications dňa Apríl 23, 2021 o 13:45 — Žiadne komentáre

Sponzorovaný odkaz

Sponzorovaný odkaz

Udalosti

Sponzorský odkaz:

svetlotechnika - vypracujeme svetlotechnický posudok pre Váš projekt. 

Energetické projektové hodnotenie budov a teplotechnické posudky.

© 2021  

Vytvorilo stavebnictvo.sk | partner : stavebnikomunita.cz |

  Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby